Csak idő kérdése volt, hogy az Amazon a Kindle Fire után mikor mutatja be az első okostelefonját, a Fire Phone-t, hiszen már 2-3 éve lebegtették a belépést a mobilpiacra az egyre inkább iPhone-ok és Androidos csúcsmobilok által dominált környezetben. A legnagyobb újításuk a szemüveg nélküli 3D-élmény, a Dynamic Perspective funkció gyakorlatilag valóban 3D-szerű (ám korántsem igazi 3D-s) látványt produkál a képernyőn, a mélységérzet főleg térképek, játékok és háttérképek esetében tapasztalható, mindez pedig a képernyő sarkainál beépített 4 kamerának köszönhető, amik folyamatosan pásztázzák a felhasználót, hogy a fejéhez képest mennyire fordítja el a mobilt.
A Fire Phone használata a legtöbb nagyképernyős okostelefonnal ellentétben valóban egykezes lesz, megdöntve lehet scrollozni és navigálni az egyes menüpontok között. A hardveres kiépítés alapján megközelíti a csúcsmobilokat, processzora 2.2 GHz-es Qualcomm Snapdragon 800-as chip egy Adreno 330 típusú grafikai vezérlővel, 2 GB-os RAM-mal bír, 2.400 mAh-s aksijával pedig egész nap fogja bírni a gyűrődést.
4.7 inches képernyőjén a felbontás 720p-s lesz 315 ppi pixelsűrűséggel, a hátsó kamerája 13 megapixeles optikai képstabilizátorral és f2.0-es optikával, hangszórója hozza a Dolby virtual surround minőséget, mindezeken felül LTE/4G és NFC-képességgel is felruházták, sőt vezeték nélkül is tölthető lesz.
Operációs rendszere az Amazon Kindle Fire tablethez hasonlóan egy módosított Android-verzió, jelen esetben Fire OS 3.5.0, viszont fontos különbség, hogy a tablettel ellentétben az Amazon okostelefonja már közel sem fog minden Android-alkalmazást alapértelmezetten futtatni, vagyis a Fire Phone-ra váltók kis hátránnyal fognak indulni, tekintve hogy az Amazon Appstore 240.000-es nagyságrendű app-gyűjteménye jelentősen elmarad az iOS App Store és Google Play kínálatától. Persze a népszerűbb játékok, közösségi alkalmazások, videó- és zenestreamelők megtalálhatóak lesznek itt is, továbbá az Instagramot és a taxis Uber-t várhatóan induláskor teszik elérhetővé, a dedikált Snapchat és YouTube-appok hiánya viszont több mint meglepő.
A szűkített kinálatot több szolgáltatással próbálja ellensúlyozni az Amazon, például ott a Firefly-funkció, ami tulajdonképpen mindent szkennel a hátsó kamerával, amit csak lehet: könyvek borítóját, élelmiszerek csomagolását, videójátékok dobozát, telefonszámokat, étteremfeliratokat, vonalkódokat és QR-kódokat tud gond nélkül beolvasni, a szkennelt termékekből listát is készít és amennyiben megtalálhatóak az Amazon kínálatában, egy klikkel meg is rendelhetjük azokat. A Firefly-hoz tartozik még egy Shazamhoz és SoundHoundhoz hasonló zenefelismerő szolgáltatás is, aminek a segítségével lehetőségünk lesz megvenni az adott számot vagy rákeresni egy streamelős oldalon, sőt az audió track alapján még filmek vagy tévéműsorok konkrét jeleneteit is pontosan belövi.
Az Amazon Cloud Drive felhőszolgáltatás korlátlan és ingyenes tárhelyet biztosít a Fire Phone-felhasználóknak, limitált ideig pedig 1.000 Amazon Coin-os virtuális egyenleg is jár hozzá 10$ értékben, amit alkalmazásokra és játékokra lehet szabadon elkölteni. Az Amazon Prime szolgáltatást is megkapják 12 hónapra ingyenesen a telefont előrendelők, ami alapból 99$-os éves előfizetést jelent (~22.200 Ft), és amihez többek között 2 napon belüli szállítás, ingyenes videó- és zenestream-szolgáltatás, illetve ingyenes szállítási költség tartozik a Prime Eligible termékekre.
Az Amazon Fire Phone július 25-től lesz kapható világszerte, az USA-ban a 32 GB-os változatot 199$-os áron (~44.600 Ft), míg a 64 GB-os modellt 299$-ért (~67.000 Ft) árulják kétéves AT&T-hűségszerződés mellett, kártyafüggetlenül pedig 649$-ba kerül majd (~145.400 Ft) a 32 gigás telefon.
nincs hozzászólás