A luxuskaróráiról ismert svájci MB&F ismét egy extravagáns időmérőt virított, újabb taggal bővítve a rendkívül látványos és egyedi Horological Machine-sorozatát. A békás HM3 Frog, a szárnyas HM4 Thunderbird és a versenyautós HM5 On The Road Again modellek után a hatodik a sorban az új HM6 Space Pirate, amivel látszólag már egyenesen a világűrbe nyergeltek át.
Az ihletet a cégalapító Max Büsser egészen pontosan a Captain Future-ből (francia nevén Capitaine Flam-ból) merítette, ami képregény formájában 1940-től 1944-ig jelent meg és a 70-es években még japán animesorozat is készült belőle, ebben a rajzfilmben mindenesetre egy biomorf űrhajó ragadta meg a fantáziáját, és mint ahogy az előző HM-modelleknél, itt is sikerült karóra formájában konzerválnia egyik kedves gyerekkori emlékét.
Konkrét állathoz vagy tárgyhoz ezúttal tényleg nem lehet hasonlítani az új luxuskarórát, maximum olyan érzése lehet az embernek, mintha egy összetett szemű idegen életforma ölelné körbe a csuklóját, hiszen a HM6 designját alapvetően meghatározza az az öt átlátszó zafírkristályos félgömb, amik az 5-ös osztályú titánnal borított, 49,5 mm x 52,3 mm x 20,4 mm-es méretű és 80 alkatrészből álló kaszniból állnak ki.
Közülük két alumíniumból készült forgógömb mutatja az órát és a percet, kettőben két kis turbina pörög horizontálisan, amiket a felhúzó rotorszerkezet hajt meg és amik a gyors erőhatások esetén ellensúlyként funkcionálnak, középen pedig a 60 másodperces kiosztású, oszcilláló flying tourbillon-szerkezet található, ami a titánborítás mellett a HM-órák egyik védjegye.
Az oldalt található korona egyfajta pajzsként hajtja fel- és le a tourbillon fedőrétegét, ami elsősorban UV-sugárzás ellen védi a középső kupolát, ezzel is csökkentve a szerkezetben lévő kenőolaj oxidációját.
Az óraszerkezet összesen 475 apró alkatrészből áll, amelyeket 68 szintetikus drágakő/csapágykő kapcsol össze. Az időmérő 72 órás járástartalékkal büszkélkedhet.
A HM6 Space Pirate-ből mindössze 50 darabot gyártanak, talán nem véletlenül, az ára ugyanis a témához hasonlóan csillagászati magasságokban van: 230.000$-t (~56,5 millió Ft) kell kicsengetniük azoknak, akik a legszívesebben elszállnának maguktól.
Kapcsolódó posztok
- Urwerk UR-105M – Páncélozott luxusóra
- A TAG Heuer luxusmobilja napfénnyel töltődik
- Leica Valbray luxusóra fotósoknak
- Fly Citycopter – érkeznek a Vissza a Jövőbe 2. repülő autói?
- A Star Trek űrállomása luxusórás kivitelben
- GPS alapján lövi be az időzónát az új Seiko Astron karóra
- Luxusóra mechanikus magasságmérővel – Breva Genie 02 Terra
- Izomautós időmérő – HM5 On The Road Again
- Pontos idő? Fújhatod. Eole koncepció
1 hozzászólás