Szeptemberben egy érdekes kiállítás nyílik a berlini Aedes am Pfefferberg központban. A kiállítás címe elég sokatmondó: Water – Curse or Blessing (Víz – Áldás vagy Átok), és olyan architekturális és infrastrukturális elképzeléseket terveznek ott bemutatni, amik a jövőben segíthetik Délkelet-Ázsia népességét mindenféle környezetbarát módon, legyen szó vasútról, vízi falvakról vagy energiaellátásról. Ezzel is igyekeznek felhívni a figyelmet arra, hogy a délkelet-ázsiaiak közel 90%-a közvetlenül a tengerpart környékén él, ahol gyakran ki vannak téve áradásoknak, néha szárazságnak és az öntözővíz hiányának, és ezek megoldásához fenntartható szemléletű beruházásokra van szükség.
Az energiaellátásban segíthet a The Why Factory design-cég legújabb projektje, vízen lebegő mesterséges vízililiomok formájában. Helyszínnek a csodás thaiföldi Phuket környékét választották, és a vízre gyönyörű, futurisztikus napkollektorokat képzeltek el, amik gyűjtik a napfényt és a megtermelt áramot továbbítják a szárazföldre.
Turistalátványosságnak sem lennének utolsók, ugyanis csónakokkal egyszerűen megközelíthetőek lennének a lebegő napszirmok, sőt lépcsőkkel fel is lehet mindegyikre majd mászni és gyönyörködni a phuket-i tájban. Elég nagyszabású projektnek ígérkezik, de a cég sosem kicsiben gondolkodik.
Kapcsolódó posztok
Bio-autó eldobható karosszériával
Emberi erővel hajtott úszó edzőterem a Szajnán
Honeywell Lyric okostermosztát – Nest párbaj
Mint hal a vízben – búvárkodás palack nélkül
Rawlemon – gyűjtsd be a Holdat is!
AirPod – Tankolj levegővel!
Űrtechnológiás forgó biokert a lakásban
Önállósodó töltők és konnektorok küzdenek a magas villanyszámlák ellen
Kizöldíti a sivatagot az AirDrop
10 hozzászólás